خرید و فروش انوع تجهیزات ، ادوات ریلی

شماره تماس:09131058980

خرید و فروش تجهیزات ریلی

تجهیزات ریلی

حمل و نقل یکی از عوامل اصلی و تعیین کننده در دنیای امروز است که در اقتصاد، فرهنگ و در همه مسائل جوامع، نقش چشمگیر و حیاتی دارد. ادوات و تجهیزات و وسایل  روسازی ریلی خطوط راه آهن به عنوان یکی از پرکاربردترین سیستم‌های حمل و نقل کشوری است. تجهیزات ریلی  Heavy Duty))  و تحت فشار هستند که می بایست همواره با بالاترین استانداردهای جهانی طراحی و ساخته شوند. به همین دلیل تامین تجهیزات از منابع معتبر و یا مهندسی و ساخت آنها تحت لیسانس برند های مطرح جهانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در میان انواع حمل ‌و نقل، حمل‌ و نقل ریلی از مزیت ‌های بسیاری برخوردار است و کشورهای صنعتی و نیمه‌ صنعتی از گذشته های دور به این پدیده پرارزش پرداخته و شبکه حمل و نقل خود را با حمل و نقل ریلی تجهیز کرده‌اند. امروزه خیلی از کشورها به مرحله‌ای رسیده‌اند که چندان به دنبال توسعه کمی نیستند بلکه به دنبال هماهنگ کردن و هم سو کردن صنعت حمل و نقل ریلی با دیگر پدیده‌ های علمی و صنعتی پیشرو مانند الکترونیک و سیستم ‌های ارتباط جمعی می‌ باشند. در واقع هدف آن ها رسیدن سریع از مبدا به مقصد و امکان جابه جایی پرحجم مسافر و کالا است. با توجه به مزیت های فراوان نسبت به سایر اشکال حمل و نقل، حمل و نقل ریلی  یکی از ارکان پر اهمیت و تعیین کننده در جابجایی مسافر و بار می‌باشد. این تاثیر تا حدی است که در جوامع پیشرفته حمل و نقل سریع و آسان به عنوان یکی از الزامات توسعه صنعتی مطرح می گردد. مصرف انرژی ویژه، آلایندگی محیط زیست، آلایندگی صوتی و سوانح در حمل و نقل ریلی نسبت به حمل و نقل جاده‌ای و هوایی به مراتب پایین تر است که لقب حمل و نقل سبز را برازنده این صنعت می‌نماید. بالتبع در صورتی حمل و نقل ریلی خواهیم داشت که تجهیزات و وسایل راه آهن سالم و با کیفیتی داشته باشیم در ادامه به تجهیزات و وسایل ریلی راه آهن و کیفیت و مزایای استفاده از حمل و نقل ریلی خواهیم پرداخت.

اجزا تجهیزات ریلی در راه اهن

ادوات ریلی

موتور الات مکانیکی

ابزار الات

ادوات ریلی

ادوات ریلی و مصالح خطوط ریلی  شامل بالاست، تراورس، ریل و آلات اتصال می باشد بالاست از جنس یک قشر از سنگ شکسته یا شن های رودخانه می باشد. کار تراورس ثابت نگه داشتن عرض خط و تقسیم فشار وارده از ریل در سطح وسیع بر روی بستر بالاست می باشد. تراورس های مورد مصرف در راه آهن ایران از بتونی، چوبی و فلزی می باشد.

وظیفه ریل هدایت قطار در مسیر تعیین شده و انتقال فشارهای وارده به تراورس می باشد.

آلات اتصال نیز شامل پل متحرک و سوزن می باشدکه جزو نقطه ضعف تجهیزات و وسایل ریلی است.

موتور الات مکانیکی

انواع مختلفی از موتور برای تجهیزات و سازه های ریلی وجود دارد. نوع موتور به کار رفته بستگی به نوع ریل، قطار، میزان فشار وارده بر آن و… بستگی دارد.

موتور آلات مکانیکی دارای انواع زیرکوب، ریل ساب،ریل ساب و بغل ساب ، ریل بر، پیچ بند، کاتر جوش ،جک هیدرولیک و .. می باشد.

ابزار الات مکانیکی

ابزار آلات مکانیکی شامل اشیا و ابزارهایی است که کمک دهنده در جهت اتصال پیچ، سوزن، ریل، صفحات، بغل بند و.. به یکدیگر می باشند.

اهمیت تجهیزات ریلی در محل تعویض خطوط

بخش‌هایی از ریل به عنوان رو ساخت‌ها اجازه تعویض خط به قطارها را می‌دهند که به آن نقطه تعویض خط هم می‌گویند. در این مکان‌ها سوئیچ‌های الکتریکی یا هیدرولیکی اساسا با جابه‌جایی یک سری نقاط، خط لازم را در اختیار لکوموتیوران قرار می‌دهند. نظارت بر میزان نیروی لازم برای جابه‌جایی خط و چرخه زمانی انجام این کار، یک روش موثر برای مشاهده وضعیت اجزای متحرک بخش تعویض ریل است. پس  اطمینان ازسالم بودن تجهیزات و وسایل ریلی در این قسمت بسیار محسوس بوده است.

شما می توانید با داشتن وسایل و تجهیزات ریلی مناسب سفری سالم و راحت و به دور از استرس اضطراب و نگرانی و تنش را برای مسافران خود به ارمغان رقم بزنید و با این کار میزان رضایت مسافران و مشتریان از خدمان خود را بالا برده و با این کار باعث افزایش تعداد مسافران و تعداد سفر های خود بشوید.

همچنین با نظارت منظم از تجهیزات ریلی خود می توانید از ایجاد ضرر و زیان مضاعف بر روی تجهیزات خود جلوگیری نمایید. شما می توانید با سپردن وسایل خود برای نظارت تعمیر و نگهداری به افراد زبر دست و ماهر شرکت ایمن سازان صنعت ریلی سپاهان از خراب شدن دستگاه های خود جلوگیری کرده و نیز همچنین بهترین دستگاه ها با بهترین کیفیت و بهترین کارآرایی و طول عمر را داشته باشید.شرکت ایمن سازان صنعت ریلی سپاهان تحت لیسانس های معتبر و یا طراحی و تولید تجهیزات با توان داخلی بالا در رقابت با شرکت های خارجی است.  شرکت ایمن سازان صنعت ریلی سپاهان دارای سابقه درخشان در زمینه ریل گذاری، نگهداری و بازسازی تجهیزات ریلی است و بهترین و با کیفیت ترین محصولات را برای مشتریان و هموطنان عزیز عرضه می نماید . 

تماس با ما

برای تهیه، نگهداری و یا بازسازی سازه های ریلی خود توسط تیم مجرب ایمن سازان صنعت ریلی سپاهان با شماره 09131058980 تماس حاصل فرمایید.

شما می توانید برای مشاوره و تهیه ادوات ریلی ، تجهیزات ، موتور الات و همچنین برای انجام پروژه ها با ما در ارتباط باشید. . شرکت ایمن سازان بزرگترین شرکت در تهیه و تولید تجهیزات صنعت ریلی کشور